Návod k použití HODINEK SAVE THE WORLD

Děkujeme Vám, že jste se rozhodli k zakoupení náramkových hodinek Save The World. Ke správnému využití hodinek, si prosím pozorně přečtěte tento návod.

 

Označení části číselníku:

Ukazatel datumu

Vteřinová ručka

Hodinová ručka

Minutová ručka

Korunka – 2 pozice

V hodinkách je použit strojek SEIKO PC32.

 

Sundejte si chránící fólii na ciferníku i na spodní části hodinek!!!

 

Jak nastavit datum a čas:

Nastavení času: K nastavení přesného času vytáhněte jemně korunku do druhé pozice a poté otáčením korunky nastavte správný čas. Po nastavení času zatlačte korunku zpět pro zachování přesnosti chodu. Prosíme, dbejte na řádné zatlačení korunky, aby nedošlo k vniku vody ke strojku hodinek a náslené nefunkčnosti!!!!!!

Nastavení datumu: Jemně vytáhněte korunku do první pozice a nastavte datum otáčením korunky. Prosíme, dbejte na řádné zatlačení korunky, aby nedošlo k vniku vody ke strojku hodinek a náslené nefunkčnosti!!!!!!

 

Voděodolnost:

Hodinky mají vodotěsnost 3 ATM (tento stupeň voděodolnosti je většinou označovaný jen WATER RESISTANT, někdy je vygravírovaný údaj 3ATM, nebo 30M) Hodinky s touto vodotěsností jsou pouze vodě odolné jen při styku s tekoucí vodou umývání rukou, déšť a nejsou vodotěsné v přímém styku s okolní vodou, tzn nesmí být na ně vyvíjen tlak okolní vody, např při koupání!!!!!!!! PROTO PROSÍM HODINKY ZBYTEČNĚ NEVYSTAVUJTE VODĚ A NEKOUPEJTE SE S NIMI!!!

Nikdy neotvírejte kryt strojku hodinek na spodní straně a dbejte na řádné zatlačení korunky do základní pozice.

 

Zásady pro zachování vodotěsnosti Vašich hodinek:
nedodržení níže uvedených zásad může mít za následek narušení vodotěsnosti hodinek a případnou ztrátu záruky.

– Jsou-li hodinky vlhké nebo pod vodou, nemanipulujte s korunkou.
– Korunka musí být vždy zcela dotisknuta/ zatlačena do základní pozice.
– Nikdy nepoužívejte hodinky při koupeli.
– Ke ztrátě vodotěsnosti může dojít při prudkém ochlazení např. sluncem rozpálených hodinek v chladné vodě (vlivem jiné roztažnosti různých materiálů)

 

Další zásady správného používání:

 

Teplota: Nevystavujte hodinky přímému slunečnímu záření a neponechávejte je příliš dlouho v extrémně horkém či chladném prostředí. Také se vyvarujte prudkým změnám teploty (zásadně nepoužívejte hodinky např. v sauně, nenechávejte je na palubní desce automobilu nebo se s rozehřátými hodinkami ze slunce nesprchujte ve studené vodě.). Předejdete tak chybné funkci, předbíhání nebo zpoţďování hodinek, narušení vodotěsnosti a zkrácení životnosti baterie.

 

Nárazy: Hodinky snesou běžné nárazy a otřesy při standardním denním používání a neagresivních sportech. Při pádu hodinek na tvrdý povrch nebo při silném nárazu se mohou hodinky poškodit, případně zničit.

 

Magnetické pole: Hodinky odolávají magnetickým polím do intenzity 60 gaussů a nemohou být ovlivněny běžnými domácími spotřebiči. Avšak při vystavení silnému magnetickému poli, mohou být poškozeny nebo případně zničeny.

 

Statická elektřina: Integrované obvody uvnitř hodinek jsou velmi citlivé na statickou elektřinu. Dostanou-li se do kontaktu se statickým nábojem mohou být poškozeny nebo zničeny. Proto nikdy hodinky v žádném případě neotvírejte.

 

Chemikálie a plyny: Hodinky musí být chráněny před stykem s agresivními chemikáliemi a plyny. Kontaktem s nimi může dojít ke změně barvy pouzdra, tahu či řemínku hodinek, naleptání povrchu případně narušení těsnosti hodinek. Vyvarujte se čištění hodinek čistícími prostředky jako jsou ředidla, benzíny, rozpouštědla atd.

 

Doporučená péče o Vaše hodinky:

 

Baterie: Životnost baterie je počítána okamžikem vložení do hodinek ve výrobním závodě a slouží výhradně ke kontrolním účelům. Záruka se na výměnu baterie nevztahuje. Při prvním náznaku vybití baterie zajistěte její výměnu. Zejména u vodotěsných hodinek proveďte výměnu u autorizovaného hodináře.

 

Řemínek: Doporučujeme neutahovat řemínek hodinek příliš pevně. Mezi řemínkem a zápěstím by mělo být možné vsunout prst. Kovový tah by měl být z hygienických důvodů a pro zachování elegantního vzhledu pravidelně čištěn. Omyjte jej mýdlovou vodou a vytřete do sucha jemnou utěrkou. V hodinářských opravnách můţete nechat tah důkladně vyčistit ultrazvukem.  Na změnu barvy pásku, ke které došlo díky styku s barvivy nebo chemikáliemi, které mohly barvu pásku ovlivnit, nelze uplatňovat reklamaci.

 

Udržujte hodinky v čistotě. Jelikož jsou řemínek a pouzdro napadány potem při přímém styku s pokožkou,mohou se objevit známky koroze a napadání povrchové úpravy, pokud nejsou hodinky příliš dlouho čištěny, Pravidelně tedy Vaše hodinky ošetřujte. Pouzdro hodinek, případně tah očistěte měkkým hadříkem navlhčeným v mýdlovém roztoku a vytřete do sucha. Frekvence údržby výrazně závisí na prostředí v jakém hodinky používáte. Udržování čistoty je důležité i z hygienického hlediska, předejdete tím případným dermatologickým problémům.

 

Povrchová úprava: Hodinky nejsou určeny k nadměrnému namáhání. Životnost hodinek výrazně prodloužíte vyvarujete-li se kontaktu hodinek s potem (např. při sportu, za vysokých teplot,…), chemikáliemi a agresivními látkami (např. mytí nádobí, práce s barvami,…). Pakliže dojde ke znečištění hodinek, povrch otřete vlhkým hadříkem a poté osušte.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.